HAKKIMIZDA

Yapımcılığını Gezgin Kültür Sanat’ın üstlendiği 5. Ankara Komedi Festivali, 1-17 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecektir.

Bu yıl da çok alternatifli bir programa sahip olan Ankara Komedi Festivali süresince yerli ve yabancı ünlü güldürü sanatçıları, çeşitli mekânlarda Ankara seyircisi ile buluşacaktır.

Toplumun tüm kesimlerine hitap eden festival içeriğinde çocuklar için düzenlenen programlar, üniversite topluluklarının düzenlediği oyunlar, stand up gösterileri, tiyatrolar, radyo söyleşileri, amatör komedyenlerin sahne aldığı etkinlikler, gösteriler, atölyeler ve konserler gibi birçok etkinlik yer almaktadır.

Festival, Ankara’nın ve Türkiye’nin kültürel yaşamına ve tanıtımına da katkıda bulunulmakta, ayrıca, festival kapsamında sahne alacak yabancı sanatçılar aracılığıyla büyükelçiliklerde, yabancı temsilciliklerde ve kuruluşlarda çalışan yabancıların da Başkent’in kültür ve sanat yaşamına katılımı sağlanmaktadır.

5. Ankara Komedi Festivali hakkında, festivalin Facebook, Instagram ve Twitter sayfalarından da bilgi edinebilir, etkinlik biletlerine Biletix, Dost Kitabevi Şubeleri ve salon gişelerinden ulaşılabilirsiniz.